Rady, porady, ogłoszenia

LISTOPAD 06.11.2017

LUTY 19.02.2018

CZERWIEC 04.06.2018

NAUCZYCIELE PEŁNIĄ DYŻUR W/W TERMINACH W POKOJU NAUCZYCIELSKIM OD GODZ. 1530 - 1700

TERMINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI / WYWIADÓWEK

18 i 19 września 2017 12 i 13 marca 2018

11 i 12 grudnia 2017      14 i 15 maja 2018

................................................................................................................................................................................................................

HARMONOGRAM WYWIADÓWEK ROK SZKOLNY 2016/2017

- 13/14 marca 2017 r.

- 12/13 grudnia 2016r.

- 22/23 maja 2017 r.

Prośby naszych dzieci :-)

1.       NIE psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego, czego się domagam. To wszystko próba sił z mojej strony.

2.       NIE bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję – poczucia bezpieczeństwa.

3.       NIE bagatelizuj moich złych nawyków. Tylko Ty możesz pomóc mi zwalczyć zło póki jest to jeszcze możliwe.

4.       NIE rób ze mnie większego dziecka niż jestem. To sprawia, że przyjmuję postawę głupio dorosłą.

5.      NIE zwracaj mi uwagi przy innych ludziach, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. O wiele bardziej przejmuję się tym co mówisz, jeśli rozmawiamy w cztery oczy.

6.       NIE chroń mnie przed konsekwencjami. Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.

7.       Nie wmawiaj mi, że błędy, które popełniam są grzechem. To zagraża mojemu poczuciu wartości.

8.   NIE przejmuj się za bardzo, gdy mówię, że Cię nienawidzę. To nie Ty jesteś moim wrogiem lecz Twoja miażdżąca przewaga.

9.       NIE zwracaj uwagi na moje drobne dolegliwości. Czasami wykorzystuję je, by przyciągnąć Twoją uwagę.

10.    NIE zrzędź. W przeciwnym razie muszę się przed Tobą bronić i robię się głuchy.

11.    NIE dawaj mi obietnic bez pokrycia. Czuję się przeraźliwie stłamszony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi.

12.    NIE zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli. To dlatego nie zawsze się rozumiemy.

13.    NIE sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości. Zbyt łatwo strach zmusza mnie do kłamstwa.

14.    NIE bądź niekonsekwentny. To mnie ogłupia i wtedy tracę całą moją wiarę w Ciebie.

15.    NIE odtrącaj mnie, gdy dręczę Cię pytaniem. Może okazać się, że zamiast prosić Cię o wyjaśnienie, poszukam go gdzie indziej.

16.    NIE wmawiaj mi, że moje lęki są głupie. One po prostu są.

17.    NIE rób z siebie nieskazitelnego ideału. Prawda na Twój temat byłaby
w przyszłości nie do zniesienia.

18.    NIE wyobrażaj sobie, że przepraszając mnie stracisz autorytet. Za uczciwą grę umiem podziękować miłością, o jakiej nawet Ci się nie śniło.

19.    NIE zapominaj, że uwielbiam wszelkiego rodzaju eksperymenty. To po prostu mój sposób na życie.

20.    NIE bądź ślepy i przyznaj, że ja też rosnę. Zrób, co możesz, by dotrzymać mi kroku. NIE BÓJ SIĘ MIŁOŚCI. NIGDY.

Zmieniony: Czwartek, 28 Wrzesień 2017 12:51