Konkursy przedmiotowe PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 17 Sierpień 2014 13:19

Rok szkolny 2017/2018

Harmonogram Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy czterech laureatów!

Czterech laureatów i siedmiu finalistów to osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 1 w Cieszynie w tegorocznej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

7 kwietnia na uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się w Bielsku-Białej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, dyplomy laureatów i nagrody książkowe z rąk Pani Urszuli Bauer, nowego Śląskiego Kuratora Oświaty, otrzymali następujący uczniowie: Igor Brandenburg z klasy 3a - podwójny Laureat WKP z Matematyki i Fizyki (opiekunowie mgr Ewa Dobosz z matematyki, mgr Stanisław Wykręt i mgr Paweł Burzawa z fizyki), Marianna Kusy i Julia Krzenek – obie z klasy 2b, Laureatki WKP z Chemii (opiekun mgr Ewa Miazgowska).

Zaświadczenia o zdobyciu tytułu Finalisty WKP otrzymają: Julia Krzenek z kl. 2b, Julia Czapla z kl. 3b z biologii (opiekun mgr Beata Kalińska), Dominika Trajdos z kl. 3a i Karol Szteler z kl. 3d z wiedzy o społeczeństwie (opiekun mgr Ryszard Milewski), Karolina Hernik z kl. 2b i Ryszard Siedlecki z kl. 2a z chemii oraz Marcel Miodek z kl. 3b z języka niemieckiego (opiekun mgr Anna Cieślar). 

Zdjęcia z wielkiej gali znajdziecie w Galerii.  

 

Podsumowanie etapu rejonowego
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
w r.szk. 2015/16

                W dniach od 11.01.2016r. do 26.01.2016r. odbyły się w Bielsku-Białej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe na etapie rejonowym, do których 28 zakwalifikowań uzyskało 21 uczniów naszej szkoły. Uczniowie startowali w dziewięciu konkursach z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii, historii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki, chemii i języka niemieckiego.

Bardzo dobry start naszych uczniów przełożył się na 11 zakwalifikowań do finałów.

O tytuł laureata będzie walczyć 9 uczniów, a są to:

1.     Julia Krzenek z klasy 2b z biologii i chemii,

2.     Igor Brandenburg z klasy 3a z matematyki i fizyki,

3.     Julia Czapla z klasy 3b z biologii,

4.     Dominika Trajdos z klasy 3a z wiedzy o społeczeństwie,

5.     Karol Szteler z klasy 3d z wiedzy o społeczeństwie,

6.     Karolina Hernik z klasy 2b z chemii,

7.     Marianna Kusy z klasy 2b z chemii,

8.     Ryszard Siedlecki z klasy 2a z chemii,

9.     Marcel Miodek z klasy 3b z j.niemieckiego.

Opiekunami uczniów są: Pani mgr Ewa Miazgowska z chemii, Pani mgr Beata Kalińska

z biologii, Pani mgr Ewa Dobosz z matematyki, Pani mgr Anna Cieślar z j.niemieckiego, Pan mgr Ryszard Milewski z WoS-u, Panowie mgr Paweł Burzawa i mgr Stanisław Wykręt z Fizyki. 

 

 

Konkursy przedmiotowe 

dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego

w roku szkolnym 2015/2016 

I  etap  -  szkolny 

W dniach od 09.11.2015r. do 23.11.2015r. odbył się w naszym gimnazjum I etap (szkolny) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wystartowało 111 uczestników, licząc w tym tych, którzy brali udział w kilku konkursach.

            Liczba uczestniczących i zakwalifikowanych uczniów do II etapu rejonowego w poszczególnych konkursach, przedstawia się następująco:

 

Lp.

Przedmiot

 

Liczba

uczestniczących

 

Liczba

zakwalifikowanych

1.

Język polski

12

5

2.

Matematyka

28

3

3.

Język angielski

14

1

4.

Biologia

7

4

5.

Historia

6

3

6.

Geografia

15

0

7.

WoS

6

2

8.

Fizyka

5

1

9.

Chemia

12

7

10.

Język niemiecki

6

2

RAZEM

111

28

 

W sumie do II etapu zakwalifikowało się 21 uczniów (13 dziewcząt i 8 chłopców).

W tym w trzech konkursach zakwalifikowali się:

  1. Karolina Hernik         z klasy 2b (J. polski, Biologia, Chemia)
  2. Igor Brandenburg     z klasy 3a (Matematyka, Fizyka, Chemia)

w dwóch konkursach zakwalifikował się:

  1. Marcelina Hanzel      z klasy 3b (J. polski, Historia),
  2. Michał Hajt                 z klasy 3a (Matematyka, Chemia),
  3. Julia Krzenek           z klasy 2b (Biologia, Chemia),

z jednego konkursu zakwalifikowali się:

  1. Joanna Borowska      z klasy 3a (J. polski),
  2. Julia Szostakow          z klasy 3c (J. polski),
  3. Sara Wilk                     z klasy 3d (J. polski),
  4. Jan Walica                   z klasy 3b (Matematyka),
  5. Anna Niechaj              z klasy 3c (J. angielski),
  6. Julia Czapla                 z klasy 3b (Biologia),
  7. Konrad Szurman         z klasy 2b (Biologia),
  8. Martyna Piechaczek  z klasy 3d (Historia),
  9. Błażej Nowiński         z klasy 3b (Historia),

10.  Karol Szteler                 z klasy 3d (WOS),

11.   Dominika Trajdos       z klasy 3a (WOS),

12.   Ryszard Siedlecki      z klasy 2a (Chemia),

13.   Julia Gabzdyl             z klasy 3b (Chemia),

14.   Marianna Kusy            z klasy 2b (Chemia)

15.   Marcel Miodek            z klasy 3b (J. niemiecki),

16.   Maria Wiśniewska    z klasy 3b (J. niemiecki), 

Wykaz uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego wraz z uzyskaną punktacją (maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia wynosiła 60  we wszystkich konkursach na etapie szkolnym, aby zakwalifikować się w tym roku do II etapu uczeń musiał uzyskać minimum 51 pkt., tj. aż 85 %): 

J. polski 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Joanna Borowska

3a

55

2.

Marcelina Hanzel

3b

54

3.

Julia Szostakow

3c

53

4.

Karolina Hernik

2b

53

5.

Sara Wilk

3d

51 

Matematyka 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Michał Hajt

3a

53

2.

Igor Brandenburg

3a

51

3.

Jan Walica

3b

51

Język angielski

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Anna Niechaj

3c

52

Biologia

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Julia Czapla

3b

55

2.

Julia Krzenek

2b

52

3.

Karolina Hernik

2b

51

4.

Konrad Szurman

2b

51

Historia

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Martyna Piechaczek

3d

52

2.

Marcelina Hanzel

3b

51

3.

Błażej Nowiński

3b

51

WoS

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Karol Szteler

3d

51

2.

Dominika Trajdos

3a

51

Fizyka

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Igor Brandenburg

3a

51

Chemia

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Michał Hajt

3a

55

2.

Ryszard Siedlecki

2a

54

3.

Karolina Hernik

2b

54

4.

Igor Brandenburg

3a

53

5.

Julia Krzenek

2b

52

6.

Julia Gabzdyl

3b

51

7.

Marianna Kusy

2b

51

Język niemiecki

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zdobyte punkty

1.

Marcel Miodek

3b

60

2.

Maria Wiśniewska

3b

51

            Wszystkim uczniom uczestniczącym w konkursach gratulujemy, a za tych, którzy zakwalifikowali się do II etapu będziemy trzymać kciuki! Dziękujemy także opiekunom za bardzo dobre przygotowanie swoich podopiecznych!

                                                                                  opracował: Dariusz Niemiec

Rok szkolny 2015/2016

Terminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

Etap rejonowy 

 W dniach od 14.01.2015 do 29.01.2015r. odbywały się w Bielsku-Białej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe na etapie rejonowym, do których 27 zakwalifikowań uzyskało 21 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni naszą szkołę w siedmiu konkursach WKP z Matematyki, Języka angielskiego, Biologii, WoS-u, Fizyki, Chemii i Języka niemieckiego.

Bardzo dobry start przełożył się na 14 zakwalifikowań do finałów.

O tytuł laureata w marcu walczyć będzie 10 uczniów, a to:

1.       Marcin Kozubek z klasy 3c
      z Matematyki – opiekun mgr Ewa Dobosz,
      z Fizyki – opiekunowie mgr Paweł Burzawa i mgr Stanisław Wykręt,
      z Chemii – opiekun mgr Ewa Miazgowska,

2.       Maciej Kozioł z klasy 3b
      z Fizyki – opiekunowie mgr Paweł Burzawa i mgr Stanisław Wykręt,
      z Chemii – opiekun mgr Ewa Miazgowska,

3.       Mieszko Pasierbek z klasy 3b
      z Matematyki – opiekun mgr Ewa Dobosz,
      z Wiedzy o społeczeństwie – opiekun mgr Ryszard Milewski,

4.       Patrycja Kądziałka z klasy 3d
      z Matematyki – opiekun mgr Małgorzata Baszczyńska,

5.       Magdalena French z klasy 3d
      z Języka angielskiego – opiekun mgr Elżbieta Cieślar ,

6.       Karolina Glajcar z klasy 3d
      z Chemii – opiekun mgr Ewa Miazgowska,

7.       Laura Bartków z klasy 3d
      z Języka niemieckiego – opiekun mgr Aleksandra Kowalczuk,

8.       Marcel Miodek z klasy 2b
      z Języka niemieckiego – opiekun mgr Anna Cieślar,

9.       Igor Brandenburg z klasy 2a
      z Fizyki – opiekunowie mgr Paweł Burzawa i mgr Stanisław Wykręt,

10.    Radosław Brzostek z klasy 3a
      z Fizyki – opiekunowie mgr Paweł Burzawa i mgr Stanisław Wykręt.

 

 

Etap szkolny

W dniach od 12.11.2014 r. do 25.11.2014 r. odbył się w naszym gimnazjum
I etap (szkolny) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wystartowało 103 uczestników, licząc w tym tych, którzy brali udział w kilku konkursach.

                Liczba uczestniczących i zakwalifikowanych uczniów do II etapu rejonowego w poszczególnych konkursach, przedstawia się następująco:

Lp.

Przedmiot

 

Liczba

uczestniczących

 

Liczba

zakwalifikowanych

1.

Język polski

9

0

2.

Matematyka

23

9

3.

Język angielski

14

1

4.

Biologia

9

3

5.

Historia

10

0

6.

Geografia

6

0

7.

WoS

3

1

8.

Fizyka

8

5

9.

Chemia

14

6

10.

Język niemiecki

7

2

RAZEM

103

27


W sumie do II etapu zakwalifikowało się 21 uczniów (9 dziewcząt i 12 chłopców).

W tym w trzech konkursach zakwalifikowali się:

  1. Mieszko Pasierbek           z klasy 3b (Matematyka, WoS, Fizyka)
  2. Marcin Kozubek                               z klasy 3a (Matematyka, Fizyka, Chemia)

w dwóch konkursach zakwalifikował się:

  1. Igor Brandenburg            z klasy 2a (Matematyka, Fizyka),
  2. Maciej Kozioł                    z klasy 3c (Fizyka, Chemia),

z jednego konkursu zakwalifikowali się:

  1. Sławomir Zorychta            z klasy 3c (Matematyka),
  2. Jan Waszut                         z klasy 1a (Matematyka),
  3. Patrycja Kądziałka            z klasy 3d (Matematyka),
  4. Dominik Szczypka            z klasy 3b (Matematyka),
  5. Sebastian Przywara          z klasy 2b (Matematyka),
  6. Michał Hajt                         z klasy 2a (Matematyka),
  7. Magdalena French             z klasy 3d (J. angielski),
  8. Karolina Ptasińska            z klasy 3c (Biologia),
  9. Marianna Sowa                  z klasy 3a (Biologia),

  1. Bartłomiej Gałuszka           z klasy 3c (Biologia),

  2.  Radosław Brzostek                   z klasy 3a (Fizyka),

  3.  Kinga Molińska                         z klasy 3b (Chemia),

  4.  Michalina Starzyk                    z klasy 3d (Chemia),

  5.  Karolina Glajcar                       z klasy 3d ( Chemia)

  6.  Patrycja Morawiec                   z klasy 3a (Chemia

  7.  Marcel Miodek                         z klasy 2b (J. niemiecki),

  8.  Laura Bartków                         z klasy 3d (J. niemiecki),

 

Harmonogram konkursów przedmiotowych

 

Zmieniony: Czwartek, 28 Wrzesień 2017 13:57