Skład SU

Przewodniczący:  Filip Rzymanek

Zastępca:            Joachim Sikora

UWAGA!

1 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą szkoły została Julia Szostakow z klasy 3c

Zastępcą został Maciej Piątek z klasy 3b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz uczniów!

"Muzyczne szaleństwo" czyli Otrzęsiny 2014!

25 października 2014r. podczas gdy drugie i trzecie klasy zasiadały w szkolnych ławkach, na sali gimnastycznej odbyły się uroczyste, tradycyjne otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Celem otrzęsin była integracja klas I oraz wprowadzenie uczniów w życie społeczności szkolnej, którzy tym samym przyjęli na siebie wszystkie prawa, przywileje i obowiązki.

Uczniowie mieli również okazję rywalizować ze sobą w przygotowanych konkurencjach, gdyż tegoroczne otrzęsiny zyskały miano „MUZYCZNEGO SZALEŃSTWA”. Do zadań pierwszoklasistów należały m.in. KONKURS KARAOKE oraz YOU CAN DANCE (dla wychowawców).

Było to wyjątkowo udane spotkanie przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli: pani Marty Sulej oraz pana Dariusza Nowaka.

W jury zasiadły: przewodnicząca i zastępczyni Samorządu Uczniowskiego, Loża Ekspertów (absolwenci naszej szkoły) oraz pan dyrektor Dariusz Niemiec w roli Elvisa Presleya.

Otrzęsiny zakończyły się pasowaniem na gimnazjalistę oraz wypiciem przez pierwszaków tradycyjnej mikstury sporządzonej przez Samorząd Uczniowski.

Skład SU rok szkolny 2014/2015

Angelika Machała klasa 3a - przewodnicząca

Maria Trojszczak klasa 3c - zastępca przewodniczącej

Opiekunowie:

mgr Marta Sulej

mgr Dariusz Nowak

WAŻNE!

Spotkania uczniów chętnych do pracy w samorządzie uczniowskim odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 15.30 w sali nr 27.

************************************************************************************************************************************************

Co się będzie działo w najbliższym czasie:

• 21 marca -" Powitanie Wiosny w G1" - pokaz parodii teledysków wykonanych przez poszczególne klasy.
  • 28/29 marca "Noc w Gimnazjum" - dla zainteresowanych uczniów całonocny pobyt w szkole połaczony z zajęciami historyczno-filmowymi, astronomiczno-fizycznymi, plastycznymi i sportowymi.
  • Maj - wycieczka do Krakowa (punkt kulminacyjny: spektakl w teaktrze Bagatela).
  • Spotkanie z politykiem.
  • Maj/czerwiec: Dzień otrwarty w Gimnazjum" - dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej, pragnących uczyć się w naszej szkole od nowego roku szkolnego.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROK SZKOLNY 2013/2014

Skład SU:

Kacper Brzuska klasa 3b  -  przewodniczący

Aleksander Gorzelany klasa 3b  -  zastępca przewodniczącego

Justyna Jurczyk klasa 2b - sekretarz

Opiekunowie:

mgr Marta Sulej

mgr Dariusz Nowak

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROK SZKOLNY 2012/2013

W czwartek 28 września 2012 r. odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu uczniowskiego.

Skład SU:

Anna Stalmach klasa 3b  -  przewodnicząca

Angelika Wiorko klasa 3e  -  zastępca przewodniczącej

******************************************************************

Rok szkolny 2011/2012

Przewodniczący: Filip Fluder klasa 3d

Zastepca: Anna Stalmach klasa 2b

Skarbnik: Angelika Wiorko klasa 2e

**********************************************************

Rok szkolny 2010/2011

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Anna Jarosz klasa 2b

Zastępca: Filip Fluder klasa 2d

Sekcja plastyczna: Paulina Kukuczka klasa 2b

Sekcja taneczno-artystyczna: Jakub Chmiel klasa 2d

Sekcja fotograficzna: Anna Jarosz klasa 2b

*************************************************************************************Wink

Rok szkolny 2009/2010

Przewodniczący: Tomasz Worek klasa 2a

Zastępca: Magdalena Staszkiewicz klasa 3c

Zastępca: Ada Kochan klasa 3b

Kolejnymi dwiema osobami które uzyskały największą ilość punktów są:

Magdalena Strzelec klasa 1c

Aleksandra Byrtek klasa 3a

Wierzymy,że dobrze zajmiecie się Samorządem Uczniowskim i wprowadzicie do niego mnóstwo nowych i ciekawych  pomysłów Laughing

Gratulujemy zwycięzcom !!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Rok szkolny 2008/2009

Przewodniczący: Iza Misiołek klasa 2c

Zastępca: Aleksandra Byrtek klasa 2a

Zastępca: Dorota Świerczek klasa 2d

Szef teamu organizacyjnego: Anna Głowa klasa 2d

Szef teamu plastycznego: Roksana Tomaszczyk 2b

Szef teamu redaktorskiego: Bożena Hajduk klasa3d

Archiwum 2007/2008

Nasz Samorząd przygotował w I semestrze wiele akcji i imprez:

·                                 życzenia okolicznościowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej (październik),

·                                 otrzęsiny klas I pt. "Światowa Olimpiada w G1" (październik),

·                                 zabawy andrzejkowe (listopad)

·                                 dyskoteka andrzejkowa (listopad),

·                                 świąteczne wydanie gazetki szkolnej (grudzień).

Nowością w działaniu SU jest wzmocnienie sekcji charytatywnej, która przeprowadziła następujące akcje:

·                                 objęcie opieką Domu Samotnej Matki w Cieszynie (regularne wizyty wolontariuszek),

·                                 zbiórka używanej odzieży dla najbardziej potrzebujących,

·                                 zbiórka paczek dla dzieci z Ukrainy w ramach akcji "Prezent",

pomoc dla schroniska dla bezdomnych zwierząt - zbiórka m.in. koców, suchej karmy itp.

Z inicjatywy Samorządu przywrócony został tzw. "szczęśliwy numerek", pozwalający wybranym losowo uczniom uniknąć w danym dniu odpytywania lub pisania niezapowiedzianych kartkówek.

Zmieniony: Środa, 21 Grudzień 2016 08:50